DUO CACIB Brno - Saturday 5.2.2011 CZ
Judge: MVDr. Pavlásková Michaela (SK)
Males
Junior class:
EX1,CAJC,JBOB Ignat Bistkupstwo - New Junior Champion CZ
(Sanhawke Velimir x Eccellenza Bistkupstwo)
Zapletal V./Zapletalovi V. a L.
Intermediate class:
EX1, CAC Cars Ivans Krylat
(Borzowski´s Glamour Boy x Zagadka iz Razdolia)
Utrate H./Viks Inna
EX2,Res.CAC Jeronimo Primus z Bilmy
(Galileo Galilei z Bilmy x Secret Garden Rachel)
Pařízková M. / Pařízková M.
EX3 Jewel Stepowy Goniec
(Ischyma Imperial x Aliance de Mur Etnaya)
Rychlik K./Pelanková M.
SG4 Brigand z Palatinu Moravia
(Darwin Majove Bohemia x Uljana z Palatinu Moravia)
Růžičková M:/Pospíšilíková M.
Open class:
EX1,CAC,Res.CACIB Ringo Sofena
(Patriot Sofena x Elisabet Majove Bohemia)
Mudra A./Kalašová K.
EX2,Res.CAC Terence FI-IT
(Jr.Yoram Balšaja achota x Conie Balšaja achota)
Šírová J./Mareš S.
EX3 Art Deco Nijinski Ballet
(Azeem Variage Gold x Raspberry Nijinski Ballet)
Ing.Burianová L./Ing.Burianová L.
EX4 Gamelan Bistkupstwo
(Velikij Bonapart iz Razdolia x Borscana Wolverine)
Zapletal V. / Zapletalovi V. a L.
EX5 Ronald Rosso Fi-It
(Avanturin x Aurora Russkiy Standard)
šírová J./Pacasovi P.a V.
Working class:
EX1,CAC Karakusch vom Sölring Hüs
(Chor vom Tollhaus x Hednaja vom Sölring Hüs)
Neumann H.a I./Kain M.
EX2, Res.CAC Alyosha Sagán Mraja
(Phaedra Camus x Amuri-Pajkos Bogi)
Mrázová J./Macejová D.+ Mrázová J.
Champion class:
EX1,CAC,CACIB,BOB Zarathustra Nijinski Ballet
(Azeem Variage Gold x Tanečnice Nijinski Ballet)
Ing.Burianová L./Ing.Burianová L.
EX2, Res.CAC Allperi Highlands Heart
(Czar Cara Polot x Feria Fleszy Polot)
Řezáčová Š. / Chocholoušek P.
abs.Cor Caroli Royal Lily Intermediate class: EX2,Res.CAC Tajga Fi-It EX3 Nyx Majove Bohemia Open class: EX2, Res.CAC Hatchepsut Bistkupstwo Ex3 Aparta z Palatinu Moravia EX4 Philadelphian Sabanna Charownitza EX5 Ata Polo Dark Earl´s Legend EX Sonja Fi-It abs. Marisa Majove Bohemia iz Belaja Svora Working class: Champion class:
FEMALE
Junior class:
EX1, CAJC Odyssea Majove Bohemia
(Harmon Majove Bohemia x Era Majove Bohemia)
Veselá M./Pileček K.
(Donskoi Borietz x Charyzma Chwili Polot)
Portešová A. / Portešová A.
EX1, CAC Blagosť Mraja
(Phaedra Camus x Amuri Pajkos Desszert)
Mrázová J./Mrázová J.
(Jr.Yoram Balšaja achota x Conie Balšaja achota)
Šírová J./Walterová J.a I.
(Daimon Majove Bohemia x Ajka z Murky)
Veselá M./Pileček K.
EX1, CAC, Res.CACIB Estet Classic Basurmanka
(Samhawke Velimir x Estet Classic Sonata in Moon)
Gorbatsjova O./Pokorná Ž.
(Solovyev Lichny Podarok dlja C.L X Apurva Bistkupstwo)
Zapletal V./Chocholoušková H.
(Darwin Majove Bohemia x Ciacona Bistkupstwo)
Růžičková M./Růžičková M.
(Donskoi Dimitrii x Philadelphian Sabanna Almazka)
Teek R./Teek R.
(Azeem Variage Gold x Ischyma Esprit)
Plisková P./Pokorná Ž.
(Wlad Av Fjascho x Rajalinjan Davidovna)
Šírová J./Slováčková B.
(Charisma Faith to the Max x Oliva Blue Belaja Svora)
B: Irine Caroll, USA, O: Karel Pileček
EX1,CAC Kuskaya´s Geisha
(Kuskaya´s Alik x Klingsor´s Ochotna)
Troxler J./Weiser-Sratmann A.
EX1, CAC, CACIB Maskova´s Charon - New Champion CZ
(Veronda´s Maximus of Majenkir x Raynbo´s Cattleya O Astara)
Szymanski E./Parizkova M.