CAC Brno 6.1.2013 CZ
Judge: Ludmila Fintorová (SK)
Males – Junior class
Ex 1, CAJC Palantir Ryazan
Perfect Stranger Borzowski’s x Natasha Ryazan
Clare Jean M. / Peslerová Miloslava
Ex 2 Azart Lubimets Fortuny
Kumir iz Razdolia x Kanis Maier Doblest Dusha Poley
Eremina E.V. / Pokorná Žaneta
Ex 3 Mystical Dark Victor z Bilmy
Kyrow-Bijoux Worth Waiting for x FC Windsantin Jadus V Coburn SC
Pařízková Marcela
Males –Intermediate class
Ex 1, CAC Chadwik Lynn Silent Enigma
Zarathustra Nijinski Ballet x Eau de Toilette Silent Enigma
Křapová Marta
Ex 2, Res CAC Tyfon Sofena
Randall Sofena x Polaris Sofena
Mudra Antonín
SG 3 Don Giovanni Alanoble en Vert
Henkow av Fjascho x Almera Nova Fanfara
Plachi Eszter / Aulehlová Jana
Disq Cornell Frajanka
Bert z Murky x Hermiona Majove Bohemia
Pileček Karel / Neubauerová Věra
Males – Open class
G Raffael Rosso Fi-It
Avanturin x Aurora Russkij Standart
Šírová Jitka / Pacasová Viktorie Alexandra
Males – Winner class
Ex1, CAC, National Winner, New Ch CZ, New Ch ČMKU Gamelan Bistkupstwo
Velikij Bonapart iz Razdolia x Borscana Wolverine
Zapletal Vojtěch / Zapletalovi Vojtěch and Ludmila
Ex 2, Res CAC Russkij Azart Kristall Absolute
Russkij Azart Dagon x Borscana Iselin
Lazareva Maria / Pokorná Žaneta
resigned Ronald Rosso Fi-It
Avanturin x Aurora Russkij Standart
Šírová Jitka / Pacasová Viktorie Alexandra
Females – Junior class
Ex 1, CAJC, BOJ, BOB Coda Highlands Heart
Baikal Cirhan av Adelrose x Feria Fleszy Polot
Doležalová Šárka / Zapletalovi Vojtěch and Ludmila
abs Morgana Le Fay z Bilmy
Kyrow-Bijoux Worth Waiting for x FC Windsantin Jadus V Coburn SC
Pařízková Marcela
abs Kozlowski’s Octavia
Krilat Chara Dei x Kozlowski’s Irwa
Wennberg Stener Cecilia / Šímová Lenka
Females - Intermediate class
Ex 1, CAC Lucrezia Borgia z Bilmy
Ischyma Maxim x Ajka z Murky
Pařízková Marcela / Strnadová Jana
Ex 2, Res CAC Dusha Ochotnika Mraja
Kudeyar iz Razdolia x Desszert Amuri-Pajkos
Mrázová Jana / Fialová Dagmar
abs Ann Sophie
Capitan Harlock x Bava iz Isnyanskoi ochoty
Triscornia Alina / Hejtíková Věra
abs Taraka Sofena
Randall Sofena x Polaris Sofena
Mudra Antonín
Females – Open class
Ex 1, CAC, New CZ Ch Regina Majove Bohemia
Harmon Majove Bohemia x Marisa Majove Bohemia iz Belaja Svora
Veselá Marie / Pileček Karel,Veselá Marie
SG 2 Golubaja Galia Wolkowo
Miracle Rothesby Sholwood x Casablanca Coastwind Wolkowo
Arh Helena / Křapová Marta
Females – Winner class
Ex1, CAC, National Winner Cassia Mischenka
Bronze Shadow Wicari x Bylinka Mischenka
Dvořáková Věra
Ex2, Res CAC Marisa Majove iz Belaja Svora
Charisma Faith to the max x Olivia Blue Belaja Svora
Carrol Irina / Pileček Karel,Veselá Marie
received from: Bistkupstwo borzoi, https://bistkupstwo.borzoi.cz/